مقالات لوازم خانگی

گارانتی رسمی لوازم خانگی سامسونگ

گارانتی لوازم خانگی سامسونگ

سال‌های بسیاری است که در زمان خرید انواع لوازم خانگی در بازار ایران با نام سامسونگ برخورد می‌کنیم که در واقع دلیل پایدار ماندن این برند در طی این سال‌ها کیفیت و خدمات پس از فروش مناسب آن است. در این مقاله می‌خواهیم از گارانتی رسمی لوازم خانگی سامسونگ در ایران برای شما بگوییم تا بیشتر با خدمات پس از فروش این برند کره‌ای آشنا شوید.

سام سرویس گارانتی رسمی لوازم خانگی سامسونگ در ایران

در هنگام خرید لوازم الکترونیکی چون موبایل و تبلت سامسونگ، گارانتی‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرند که هر یک از آنها بسته به خدماتی که ارائه می‌دهند قیمت تمام شده متفاوتی برای خریدار دارند اما بالعکس در خرید لوازم خانگی سامسونگ چندین شرکت گارانتی کننده وجود ندارند چرا که تنها نماینده رسمی فروش لوازم خانگی سامسونگ در ایران، سام سرویس است.

همانطور که گفتیم لوازم خانگی سامسونگ در ایران فقط وفقط توسط شرکت سام سرویس گارانتی شده‌اند که پل ارتباطی این شرکت با مشتریان آن شماره تماس 8255 می‌باشد.

گارانتی رسمی لوازم خانگی سامسونگ
سام سرویس، گارانتی رسمی لوازم خانگی سامسونگ

سایر شرکت‌های گارانتی رسمی سامسونگ در ایران

علاوه بر سام سرویس که گارانتی رسمی لوازم خانگی سامسونگ در ایران محسوب می‌شود، چهار شرکت دیگر در زیر مجموعه گارانتی رسمی سامسونگ قرار می‌گیرند که این چهار شرکت با نام‌های تجاری زیر شناخته می‌شوند:

  • شرکت سام پخش
  • شرکت سام الکترونیک
  • شرکت حافظ پخش
  • تکوین الکترونیک

سام سرویس به عنوان گارانتی رسمی لوازم خانگی سامسونگ در ایران، محصولات تولید شده را از شرکت سازنده در کره جنوبی تهیه می‌کند و شرکت مادر نیز اجازه فروش محصولات سامسونگ را تنها با گارانتی سام سرویس صادر کرده است. در طی سالیان طولانی که محصولات این شرکت کره‌ای در بازار ایران به فروش می‌رسند سام سرویس فروشنده اصلی و ارائه دهنده خدمات پس از فروش محصولات خانگی سامسونگ است.

طی توافقی که میان شرکت کره‌ای سامسونگ و سام سرویس وجود دارد، سام سرویس از این شرکت درخواست کرده تا برخی از کالاها را به صورت سفارشی و با کد اختصاصی سام سرویس ساخته و ارائه دهد. به همین علت ما در زمان خرید محصولی از سامسونگ با دو کد متفاوت رو به رو می‌شویم. یعنی دو کالای عینا برابر در ویژگی و ساخت اما با کد و قیمت متفاوت.

به عنوان مثال تلویزیون ال ای دی 50 اینچ سامسونگ با کد 50MU7900 به سفارش سام سرویس در کره جنوبی ساخته می‌شود که در ایران با قیمتی حدود 125.000.000 ریال در حال حاضر در بازار به فروش می‌رسد در حالی که مشخصات این مدل با کد 50RU7100 کاملا برابر بوده اما تلویزیون 50RU7100 از نوع کالاهای وارداتی است.

گارانتی رسمی سامسونگ
سام سرویس، گارانتی رسمی سامسونگ در ایران

دلیل تفاوت قیمت بین محصولات سفارشی سام سرویس و محصولات وارداتی چیست؟

پس از این توضیحات حتما این سوال به ذهن شما خطور می‌کند که تفاوت قیمتی کالایی با کد اختصاصی سام سرویس با کالای وارداتی سامسونگ در چیست؟
پاسخ این سوال خدمات است.
محصولی که با کد سفارشی سام سرویس به فروش می‌رسد قیمت بالاتری از محصول وارداتی دارد زیرا سام سرویس در قبال کالایی که عرضه می‌کند موظف به ارائه خدمات نصب و خدمات پس از فروش است که این خدمات در کالاهای وارداتی یا کالاهای به اصطلاح بانه‌ای یا قاچاق وجود نخواهد داشت.

چرا بر روی محصولات سامسونگ نام کشور سازنده درج نشده است؟

به نظر می‌رسد یکی از علل درج نشدن کشور سازنده بر روی محصولات سامسونگ، عبور از تعرفه‌های سنگین گمرک باشد. شرکت وارد کننده محصولات سامسونگ، سام سرویس، برای مقرون به صرفه شدن واردات این محصولات، از کشور سازنده می‌خواهد تا نام کشور را برروی محصول حک نکنند تا به این طریق از هزینه‌های زیاد گمرک معاف شوند.

علت دیگری که می‌توان برای عدم درج نام کشور دانست، مونتاژ برخی محصولات سامسونگ در ایران است. سام سرویس کارخانه‌ای در کیلومتر 14 جاده تهران کرج دارد که از چندین سال گذشته قطعاتی را از کره جنوبی وارد کرده تا محصولات سامسونگ را در داخل ایران مونتاژ و به دست مصرف کننده برساند. با مونتاژ محصولات در داخل ایران هزینه‌های مربوط به گمرک و به طبع آن مشکلات دیگر حذف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *